Šumperk? Bude to těžký zápas, říká Jan Šmíd

Petr Sobol, 09.09.2018 Minulou sezonu působil v Bohumíně a v krajském přeboru nastupoval i proti Orlové. V létě na sebe navlékl dres s orlem a stal se součástí nového týmu, který se chystá na obnovenou premiéru ve druhé lize. Urostlý útočník Jan Šmíd si uvědomuje, že mladý orlovský tým čeká velmi těžký zápas.

Generálku jste zvládli vítězně. Jste spokojeni s výkonem?

Zápas jsme dotáhli do vítězného konce, ale s výkonem jsme nebyli spokojeni. Mělo to být herně více jednoznačné.

Do sezony jdete se třemi vítěznými zápasy v řadě. Panuje v kabině pohoda?

Ano, je tam dobrá nálada. Jsme dobře naladěni.

Ve středu vás čeká Šumperk, co od zápasu očekáváte?

Šumperk bude patřit mezi nejlepší týmy druhé ligy. Bude to těžký zápas, mají tam zkušené borce, zato my jsme poměrně mladé mužstvo. Takže budeme sázet na to, že to ubruslíme, a taky na kvalitního gólmana.

V Orlové jste pár týdnů, jak se vám tady líbí?

Byl jsem překvapený zázemím stadionu. Je tady pěkná šatna, posilovna i tělocvična. Jsem spokojený.

V utkání s Karvinou jste dal krásný gól. Co je vaší hlavní předností?

Řekl bych, že dobrá střela. Díky mým parametrům i hra do těla.

Jak jste se do Orlové dostal? Můžete nám přiblížit vaši dosavadní kariéru?

Jsem odchovancem Havířova, jednu sezonu jsem hrál i nižší kanadskou juniorku. Loni jsem působil v Bohumíně, takže jsem hrál i proti Orlové. Když jsem se dozvěděl, že Orlová jde do druhé ligy, tak jsem to tady chtěl jít hned zkusit a hokejově se zvednout o úroveň výš.