Pelhřimov? Uděláme vše pro to, abychom ho před sebe nepustili, říká Vojtěch Kovařík

Petr Sobol, 14.01.2019 Hokejisté Orlové neprochází ideálním obdobím. Prohráli už sedm zápasů v řadě, přesto stále drží dvoubodový náskok na poslední Pelhřimov. Orli naposledy doma padli 2:5 s Českými Budějovicemi. Jedním z domácích střelců se stal devatenáctiletý útočník Vojtěch Klíma, kterého jsme po zápase vyzpovídali.

Během uplynulého víkendu jste si brousili zuby na šest bodů. Nakonec nemáte žádný, je to velká komplikace?

Určitě to není příjemné a naši momentální pozici to zrovna nezlepšilo, ale stále jsou ve hře body, o které se budeme moci porvat.

Pelhřimov ztrácí dva body. Věříte, že už ho před sebe nepustíte?

Pokusíme se udělat vše, aby tato situace nenastala.

Zatímco proti Táboru jste odehráli docela povedený zápas, proti Českým Budějovicím jste celou dobu ztráceli. Čím to?

Proti Táboru jsme hráli celkem dobře, bohužel nám zase nevyšel závěr utkání. S Budějovicemi jsme od začátku byli všude o krok později a celkově jsme byli myšlenkami někde úplně jinde.

V současné době máte hodně úzký kádr. Ubývají vám síly?

Je pravda, že máme hodně zraněných a celkově zúžený kádr, ale jsme tam samí mladí kluci, takže s fyzickou zátěží bychom neměli mít problémy.

Prohráli jste už sedmkrát v řadě. Ubírá to na sebevědomí?

Není to úplně ideální na naši psychiku. Ale sami sebe povzbuzujeme a psychicky se podporujeme.

Jaká nálada teď panuje v kabině?

I přes náš nepříznivý stav panuje dobrá nálada. Snažíme se zapomenout na předešlé utkání a soustředíme se na ty nadcházející.

Teď vás čeká Šumperk, který jste už letos zaskočili. Dokážete to znovu?

Bude to velice těžké, jelikož budeme ještě oslabeni o některé hráče, ale určitě se pokusíme přivést z Šumperku nějaké body.