Filip Štefanka hodnotí sezonu juniorů: Bylo to jako na houpačce

Kateřina Sobolová, 19.06.2019 Nejstarší mládežnickou kategorií orlovského hokeje jsou junioři, které má na starost Filip Štefanka. Jak byl s výkony svých svěřenců spokojený? Co ho potěšilo a kdy naopak musel zvednout hlas? Podívejte se.

Jak se vám sezona povedla?

Sezona byla jako na houpačce. Dobré výkony střídaly špatné, a proto jsme skončili v dolní polovině tabulky.

Jste tedy spokojen, nebo jste mysleli výš?

S výsledkem spokojený nejsem vůbec, protože jsme prohráli snad osm zápasů v posledních minutách. Kdyby to tak nebylo, tak jsme v tabulce mohli být daleko výš.

Co bylo nejsilnější zbraní týmu?

Neřekl bych nejsilnější zbraní, ale v některých zápasech se kluci dokázali semknout a zápasy doslova ubojovat.

A kde vás nejvíc tlačila bota?

V obraném pásmu a ve hře kolem naší brány.

Jak jste byl spokojený s přístupem hráčů, na trénincích i v zápasech?

Taky to bylo jako na houpačce. Bylo období, kdy to fungovalo perfektně a pak taky přišlo období, kdy se musel zvednou hlas.

Hokej je týmový sport. Přesto, můžete zmínit výkony někoho, kdo letos vyčníval?

Když nám přišel pomoct Kamil Klíma z A týmu, tak to bylo znát.

Jaké nyní máte plány?

29. dubna jsme začali trénovat na suchu. Snažíme se nabrat trošku fyzičku do další sezony.

S jakým týmem budete pracovat?

Tým zůstává skoro stejný jako loni.