Zlepšujeme se každým zápasem, říká junior Pavel Kaleta

Kateřina Sobolová, 13.02.2020 Také Pavel Kaleta je jedním z hráčů orlovské juniorky, který už letos dostal šanci mezi muži. Jak tuto zkušenost hodnotí? Jak komentuje poslední trip do Břeclavi? A jak tento osmnáctiletý útočník hodnotí výkony juniorky? Podívejte se.

V Břeclavi jste odehráli dva docela divoké zápasy. Byl to náročný víkend?

Ano, určitě to byl náročný víkend, ale dalo se to zvládnout. Páteční zápas byl pro mě náročnější, kvůli dlouhé cestě do Břeclavi.

V prvním duelu jste získali bod, ale přišli jste o velký náskok. Co se stalo?

Přestali jsme hrát a začali jsme dělat chyby. To vedlo k vyrovnání, ale nakonec jsme získali alespoň dva body.

Naopak ve druhém zápase jste dotahovali. Byl to získaný bod?

Ve třetí třetině jsme dokonce vedli, ale ke konci Břeclav srovnala. Myslím si, že jsme z obou zápasů mohli přivést šest bodů.

Junioři teď několik zápasů prohráli. Mohly by vám tyto duely pomoct?

Ano, zlepšujeme se každým zápasem.

Jste jedním z hráčů, který letos nastupuje i za muže. Jaká to je zkušenost?

Zápasy za muže je pro mě nová zkušenost. Hokej je náročnější a rychlejší, než v juniorce.

Když tolik juniorů hraje za muže, nečekal byste od toho i lepší výsledky juniorů?

Právě proto, že tolik juniorů hraje za muže, nám v některých našich zápasech chybí klíčoví hráči. Ale pro ně je to lepší, protože se individuálně zlepšují.