Nikomu se nechce končit v únoru, říká před středeční odvetou Michal Zakuťanský

Petr Sobol, 25.02.2020 První čtvrtfinálový zápas vyzněl lépe pro Studénku, která Orlovou porazila 3:1. Orli ale neskládají zbraně a ve středu chtějí doma favorita porazit. Před zápasem jsme vyzpovídali jednoho z našich klíčových útočníků – Michala Zakuťanského.

Studénka byla favoritem, vy jste je ale trápili. Čím jste je zaskočili?

Nevím, jestli jsme je zrovna zaskočili... Ale hrajeme proti nim už hodně sezon, systém jsme teď trochu poupravili a tím pádem měli možná méně prostoru se prosadit.

Měli jste přes 40 střel. Jak to, že tam padl jen jeden gól?

Střel bylo hodně, to je pravda, ale nebyly to podle mě střely, které by přímo „smrděly" gólem. Ve středu se musíme více tlačit do brány.

Poté, co jste snížili, mysleli jste si, že to ještě můžete otočit?

Celý zápas jsme věřili, že výsledek otočíme, protože jsme prohrávali hned od prvních vteřin. V závěru tam nějaké šance byly, potom jsme šli ale do power play a dostali jsme gól do prázdné brány, po nešťastném odrazu od rozhodčího.

Ve středu hrajete doma. Věříte si?

Nic jiného nám nezbývá, musíme věřit v to, že výhru ubojujeme. Nikomu se nechce končit sezonu takhle brzy. Po rozpačité sezoně bychom mohli zahrát minimálně dva slušné zápasy a uvidíme, co bude dál.