Proti Orlové jsem vždy hrál rád, říká Jiří Pavlát. Teď je rád, že je doma

Petr Sobol, 24.08.2015 Několikrát nastoupil v dresu jiného klubu proti Orlové. Letošní přípravu zahájil mezi Orly a věří, že se v sestavě trenéra Marosze udrží. V Orlové se cítí doma a je rád, že je zpátky. Co šikovný útočník řekl o zápase s Karvinou? A co čeká od polské Bytomi?

Vrátil jste se do Orlové. Znamená to, že se udržíte v prvním kádru?

Mančaft je tady hodně kvalitní, takže uvidíme, ale budu rád, když se udržím.

Víte, jakou roli byste v týmu měl mít?

To je spíš otázka na trenéra. (usměje se)

Nějakou dobu jste nastupoval proti Orlové. Jaké to bylo hrát proti „svým“?

Já si ta derby vždycky užil, proti Orlové jsem hrál rád. (znovu se pousměje)

Kde se cítíte doma? Je to právě v Orlové?

Určitě ano. Hrál jsem tady odmala, všechny věkové kategorie, takže teď jsem rád, že můžu být zpátky.

Máte za sebou přípravu, jaká byla?

Příprava byla dobrá, chodilo nás hodně, hráli jsme in-line, fotbal, občas zašli do fitka. Takže super.

V pátek jste odehráli první přípravný zápas s Karvinou. Čím to, že jste promrhali dvougólové vedení?

Začátek byl dobrý, ale pak nám asi začal docházet dech. Dělali jsme chyby a Karviná toho využila. Ale byl to první zápas, takže si myslím, že to bude už jen lepší.

Byl to první zápas, takže si myslím, že to bude už jen lepší.Jiří Pavlát, útočník HC OrlováJak se vám líbilo zpestření přípravy o inline plochu?

Na to, že se hrál přátelák, byla atmosféra docela vyhrocená. Počítali jste s tím?

No trošku jo, i když to byl přípravák, tak zápasy s Karvinou jsou vždycky vyhrocené.

Teď vás čeká polská Bytom. Co od zápasu čekáte?

Myslím, že to bude silný soupeř. Budou dobře bruslit a hrát tvrdě, takže uvidíme.