Druhá domácí prohra v řadě. Orli nestačili na Studénku

Petr Sobol, 22.01.2017 Orlová zažila v této sezoně věc dosud nevídanou. Jestliže loni prohrála jediné utkání, letos padla už dvakrát. A pokaždé doma. Před týdnem náš led vyloupil Horní Benešov a v sobotu se radovala Studénka.

21.01.2017 od 17:00

HC Orlová - HC Studénka 3:5 (0:1, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 42. Deutsch (Rosůlek), 52 Štefanka (Voznica, Zákuťanský), 59. Zamecznik (Pavlas) - 17. Čáň (Sluštík), 25. Bolek (Pelikán, Tomášek), 47. Sluštík (Novák, Pokorný), 54. Tomášek (Sluštík, Štepjak), 60. Mičulka (Pokorný). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
Orlová: Urbánek (Gleich) - Štefanka, Deutsch, Zientek, Tomis, Kytka, Zamecznik - Juhász, Grepl, Voznica, Rosůlek, Vaštík D., Pavlas, Zákuťanský, Dýrr, Lenomar, Václavík.
Studénka: Horyl (Vašíček) - Pelikán, Jedlička, Bolek, Novák, Štepjak, Pokorný, Tomášek, Čáň, Štubňa , Vacula, Lyčka, Jašek, Sochorek, Sluštík, Orszulik, Janeczka, Mičulka.
Soupeř si vypracoval rozhodující náskok v první a druhé třetině. V každé dal po jedné brance, zatímco domácí tým byl dlouho bezzubý. Orli se poprvé prosadili zásluhou Deutsche až na začátku třetího dějství, soupeř byl ale stále napřed a udržoval si mírný odstup.

Štefanka sice snížil na 2:3, dvě minuty před koncem pak vykřesal naději Zamecznik, který nás opět přiblížil na dostřel a bylo to 4:5, poslední slovo měli ale hosté. Dvacet sekund před koncem definitivně rozhodl Mičulka.

Dobrou zprávou je naopak částka, která se vybrala na malého Davídka Rosůlka - jedná se přesně o 76 928 korun. Děkujeme!

Šanci na reparát Orli mají už ve čtvrtek, kdy na domácím ledě vyzvou Rožnov pod Radhoštěm.