Orli vezou vysokou výhru. Rozhodla smršť ve druhé třetině, Pawliczek má hattrick

Petr Sobol, 26.09.2020 Orlová veze tři body z Krnova. Hosté vstoupili do zápasu lépe a rychle vedli 2:0, jenže domácí ještě před první přestávkou srovnali. Po návratu z kabin ale Orli úřadovali, nasázeli šest branek a také díky hattricku Pawliczka vyhráli 8:2. Tři góly hosté dali také v oslabení - z toho dokonce jednou ve hře třem proti pěti.

26.09.2020 od 17:00

HK Krnov - HC Orlová 2:8 (2:2, 0:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Michálek (Weiss), 13. Michálek (Vlašánek) - 2. Grepl, 10. Pawliczek, 25. Pawliczek (J. Juhász), 28. Petrák (Zakuťanský), 32. Zakuťanský (Petrák, Grepl), 35. Pawliczek (Novák, Malík), 36. Grepl (Deutsch, L. Juhász), 36. Klíma (Síkora). Rozhodčí: Vítek - Kopečný, Cygal. Vyloučení: 10:5, navíc Dohnal (KRN) - 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:3. Diváci: 252.
Krnov: Kolbert (36. Wittek) - Kovačič, Dohnal, Vysloužil, Hon, Ševčík - Vlašánek, Michálek, Weiss, Štefanišin, Závodník, Březina, Kubík, Svoboda, Vaněk, Beneš, Havlíček.
Orlová: Urbánek (Křehlík) – Deutsch, Zientek, Sikora, Milch, Novák, Malík – Zakuťanský, Grepl, Petrák – J. Juhasz, Fejko, Pawliczek – Korec, Dýrr, L. Juhasz – Klíma, Pacoň.
Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě Grepl a o osm minut později dával na 2:2 Pawliczek. Jenže brzy bylo srovnáno. „Opět jsme si od začátku zápasu vytvářeli hodně šancí. Ty jsme ale v první třetině neproměnili a naše vedení jsme tak zbytečně ztratili,“ řekl trenér Orlů Petr Tomis.

Zápas rozhodla druhá třetina a hlavně tři orlovské využité přesilovky. „V těch jsme byli hodně nebezpeční,“ uvedl Tomis. V prostřední třetině svůj hattrick zkompletoval Pawliczek, jenž tak dal ve dvou duelech už pět branek.

Ve třetí třetině už se utkání pouze dohrávalo. „Jsem rád, že jsme oproti minulému utkání byli produktivnější v koncovce, což nám může přinést větší klid do dalších zápasů. Teď před sebou máme volný víkend a potom nás čekají tři domácí utkání v řadě,“ uzavřel Tomis.