Vít Grepl před sobotním derby s Karvinou: Věřím, že z toho nebude žádné drama!

Petr Sobol, 06.01.2022 Série venkovních duelů je u konce. Orli se po čtyřech duelech, které vyhráli, vrací domů a v sobotu přivítají Karvinou. Ještě předtím jsme si ale popovídali s Vítem Greplem.

Máte za sebou sérii čtyř venkovních výher v řadě. Jste rádi, že jste rok zakončili úspěšně?

Jasně, nebylo to vůbec jednoduché. Potřebujeme sbírat každý bod, protože tabulka je letos nesmírně vyrovnaná.

Který z venkovních duelů byl nejtěžší? Ten v Uničově?

Jednoznačně ten v Uničově. Zápas začal skvělou první třetinou z naší strany, ale ve druhé třetině se vše změnilo. Uničov nás začal dohrávat mnohdy na hranici i za hranici nedovolených zákroků a to změnilo tempo celé hry. Ta druhá třetina trvala snad hodinu. Byla hrozně rozkouskovaná z důvodu faulů nebo napomínání hráčů. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 6:1, ale zbytečně jsme udělali hodně faulů a Uničov je proměnil. Pak bylo chvíli drama, které jsme zvládli.

Jak jste vůbec s dosavadním průběhem sezony a postavením v tabulce spokojeni?

Samozřejmě bychom mohli být výš, kdyby některé zápasy dopadly lépe pro nás, ale tak to ve sportu bývá, takže zatím jsme spokojeni. Jak se říká, sezona začíná až v play-off.

Několik bodů jste poztráceli zbytečně. Která ztráta vás mrzí nejvíc?

To je přesně to, na co jsme narážel. Nejvíce asi s Krnovem a Jičínem doma.

V tabulce jste nahoře, kdo je ale podle vás největším favoritem?

Těžko říct, kdo je favorit. Jak jsem říkal, letos je to mezi pěti nebo šesti týmy hrozně vyrovnané a může to dopadnout jakkoliv.

V sobotu vás po delší době čeká domácí zápas a hned derby s Karvinou. Jaké utkání čekáte?

Je to samozřejmě derby a to má vždycky specifickou atmosféru, ale já věřím, že z toho nebude žádné drama.

Blíží se play-off. Roste forma týmu tak, jak má?

Věřím, že ano. Daří se nám teď prosazovat střelecky, a navíc Ove má v bráně taky formu. Zajímavý bude poslední zápas základní části v Bohumíně, ten by mohl nastínit formu do play-off.