Slovan úspěšně zvládl důležité utkání ve Frýdku

Daniel Piš, 28.11.2022 V sobotu se Orlovští hokejisté vydali na důležitý zápas do Frýdku - Místku, kde hráli o cenné body do tabulky. Před zápasem byl rozdíl mezi týmy pouhé čtyři body a pro oba týmy to tak byl jeden z nejdůležitějších utkání základní části.

Tento článek patří k zápasu FMB - MHK 2:5
Do začátku utkání lépe vstoupil soupeř, kdy byl prvních pět minut aktivnější a vyžádal si hned na úvod přesilovku, kterou se jim nepodařilo proměnit. Po zvládnutém oslabení se hra vyrovnala a šance rázem byly na obou stranách, kdy Orlovští hráči byly důraznější v zakončení a díky tomu si vybudovali náskok třech gólů. V druhé třetině už naši hráči dominovali a vytvářeli si další střelecké šance. Orlová se podařilo odskočit na čtyřbrankový rozdíl, který dlouho nevydržel a v přesilové hře Frýdek snížil na 1:4 a tento stav už zůstal do konce třetiny. Třetí třetinu už si Orlovští hokejisté pohlídali a přidali ještě jeden gól. Což byl poslední hřebíček do rakve pro frýdecké hráče. Frýdku už se jenom ke konci zápasu podařilo kosmeticky upravit výsledek na 2:5. Slovan tak mohl slavit důležité vítězství a zajistil si tak komfortní náskok o 7 bodů. Branky a nahrávky: 30. Bulava (Heralt, Adamský), 50. Adamský (Chvostek) – 4. Juhász (Fejko, Juhász), 16. Fejko (Juhász), 17. Pacoň (Dýrr, Potočný), 24. Klíma (Deutsch), 47. Grepl (Piš, Pacoň) Sestavy: HC Frýdek-Místek: O. Horváth (K. Němec) — T. Kocurek, J. Hrček, O. Hranický, L. Bulava, M. Gottwald, A. Valíček, M. Valíček — O. Fiala, T. Mičulka, J. Fojtík, Z. Hudeček, Š. Puzoň, M. Chvostek, P. Slovák, M. Adamský, J. Heralt MHK Slovan Orlová F. Pawlas (I.Křehlík) — T. Michejda, F. Macurák, O. Tvrdík, Z. Deutsch, R. Milch, F. Dýrr, M. Zientek — J. Juhász, O. Špacír, V. Grepl, J. Korec, M. Pacoň, K. Fejko, M. Potočný, L. Juhász, M. Čempel, M. Dang, D. Piš, A. Přeček, M. Zakuťanský, K. Klíma