Titul je blízko. Orli v prvním zápase porazili Bohumín

Petr Sobol, 11.03.2017 Orlovští hokejisté udělali velmi důležitý krok k vítězství v krajském přeboru. V prvním finálovém zápase s rivalem z Bohumína Maroszovi svěřenci vyhráli 4:2 a jsou krůček od celkového triumfu. V zápase vedli brzy o dvě branky, soupeř ale dokázal srovnat. Krátce před druhou sirénou ale udeřil Vít Grepl a v posledním dějství se krásně prosadil Jakub Juhász. Velkou šanci na zdramatizování měl hostující Sysala, ten ale neproměnil trestné střílení a domácí už si vedení nenechali vzít.

11.03.2017 od 17:00

HC Orlová - HC BOSPOR Bohumín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Voznica (Lenomar), 18. Vaštík (Petrák), 40. Grepl (Pavlas, Sznapka), 50. Juhász (Petrák) - 20. Sysala (Gelnar), 33. Plhoň (Černín, Křibík). Rozhodčí: Hykel, Mrkva, Čahoj, Klimek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 503. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Orlová: Gleich (Urbánek) - Štefanka, Zientek, Sznapka, Kytka, Deutsch, Zámeczník - Grepl, Pavlas, Zákuťanský, Vaštík D., Voznica, Juhász, Petrák, Václavík, Dýrr, Lenomar.
Bohumín: Wojwoda (Šrámek) - Javín, Čahoj, Bača, Maczurek, Kropka, Černín, Hudec, Děrgel - Mikšan, Ivan, Král, Buček, Sysala, Gelnar, Plhoň, Kopun, Křibík, Gola, Buba, Špak.