Díky famóznímu Ilášovi Orli vezou tři body!

Tomáš Salamon, 22.01.2014 Dnešní veledůležité utkání ve Valašském Meziříčí Orli zvládli na výbornou. V první třetině se ujali vedení zásluhou Szajtera a v části poslední navyšoval na 0:2 Studený. Zodpovědnou hru podpořil svým bezchybným výkonem David Iláš, který předvedl mimořádný zápas a vítězství, díky kterému Orlová Bobrům odskočila na rozdíl čtyř bodů, je hlavně jeho zásluhou.

22.01.2014 od 18:00

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Orlová 0:2 (0:1,0:0,0:1)

Branky a nahrávky: 15. Szajter (Diviš, Voznica), 47. Studený (Grepl). Rozhodčí: Vaněk – Smilek, Goňa Vyloučení: 6:8 Využití: 0:0 V oslabení: .0:0 Průběh utkání: 0:2
Val. Meziříčí: Slovák Jiří I. (Sekula) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Matušenko – Matějek, Kubáč, Martiník, Baroš, Škutchan R., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Škutchan A., Slovák Jiří II., Pavlas, Randýsek
Orlová: Iláš (Seifert) – Tomis, Štefanka, Hoďa, Zientek, Sznapka, Hegegy, Vydra – Diviš, Szajter, Pavliš, Badžo, Blatoň, Studený, Grepl, Plášek, Mráz, Matějíček, Voznica, Galgonek

Už od první minuty bylo jasné, že utkání nějaké výrazné brankové hody nepřinese. Urputně se bojovalo o každý puk a hokej příliš hokejové krásy nenabízel. V páté minutě byl vyloučen domácí Matušenko a hosté dostali možnost přesilové hry. Nejprve to byli domácí, kteří se dostali do přečíslení, brankář Iláš ale dobrým zákrokem podržel Orlovou, na druhé straně si zase důležitý zákrok připsal Slovák. V desáté minutě ujížděl sám na Iláše Martiník, ten ale neuspěl. Čekání na první branku uťala 15. minuta. Dobrou přihrávku před branku dokázal zužitkovat Jakub Szajter, který určil skóre prvního dějství.

Prostřední část začala hodně opatrně a místo pohledných akcí jsme viděli spoustu vyloučení. První vážnější šance přišla až v polovině zápasu. Opět to byl Iláš, který dobrým zákrokem podržel hostující celek. A nervozita byla znát i nadále, vylučovalo se totiž na obou stranách, ani jednomu celku však přesilovky příliš nevycházely. Přesto mohlo být srovnáno, Iláše ale zachránila tyč, která v utkání zvonila ještě několikrát.

Druhá, a také poslední branka v tomto zápase přišla na konci 47. minuty. Václav Studený se nejlépe zorientoval před brankou Slováka a střelou mezi jeho betony poslal Orlovou do dvoubrankového vedení. Bobři se snažili o kontaktní branku, přitom ale hrozila Orlová z rychlých brejků. Domácí ještě v závěru utkání zkusili hru v šesti, ta jim však nevyšla a orli ukořistili veledůležité body-

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí): Dneska jsme odehráli dobré utkání, bohužel na klucích šla vidět nervozita z důležitosti dnešního utkání. Nevím, zdá se mi, že jsme dnes nastřelili snad pět tyčí. Já jsem říkal klukům, že dneska po nich nemůžu řvát, protože odvedli dobrou práci. Bohužel, kdyby se takto odváděla práce v každém zápase, tak sezóna vypadá úplně jinak.

Daniel Marosz (Orlová): Dnes to byl velmi těžký zápas, hrál posledním s předposledním. Myslím si, že dnes jsme byli v první třetině lepší. Druhá třetina nám po morální stránce trochu nevyšla, hráli jsme pět oslabení. Bobři nastřelili tyčku a poté i druhou. V té třetí třetině to byl takový zvláštní hokej. Ale tak jak jsme si tu smůlu vybrali v předchozích zápasech, třeba jak jsme šest zápasů v řadě prohráli o gól, tak teď jsme si prostě vybrali ten opak a byli jsme šťastnějším týmem.