Odveta Orlům vyšla

Tomáš Salamon, 29.08.2013 Zápas s Frýdkem-Místkem sice nenabídl zrovna kvalitní hokejovou podívanou a hrstka diváků, která si našla cestu do ochozů, se spíše nudila, ale důležité je, že Orli našli na soupeře recept a porážku z minulého pátku mu oplatili.

29.08.2013 od 17:30

HC Orlová - HC Frýdek Místek 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Michálek (Studený, Kraft), 49. Badžo (Sznapka) – 33. Slovák (Gogolka). Rozhodčí: Krenželok. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1
Orlová: Smolka (Seifert) – Sznapka, Tomis, Novák M., Vydra, Krause, Fišera, Ondrek – Badžo, Pavliš, Tatarčík – Kraft, Studený, Michálek – Galgonek, Blatoň, Mráz – Grepl, Matějíček, Szajter – Kotásek
Frýdek-Místek: Kubáň (Vašíček) – Ovšák, Prokop, Čintala, Golasovský, Kuláček – Mikšan, Ivan, Stránský, Slovák, Gogolka, Mach, Mamula, Voznica, Samiec

Zápas byl od samého úvodu velmi rozpačitý z obou stran, ale více ze hry měl Frýdek. Ten v úvodu prověřil Lukáše Smolku několika ranami, ale orlovský gólman vše ustál a jako první se v šesté minutě mohli radovat Orli. Daniel Kraft při obnovené premiéře v našem dresu našel Václava Stýdeného ve výtečné pozici. Kubáň se sice proti němu stihl přesunout, ale na dorážku už čekal Pavel Michálek, který byl sice atakován soupeřem, ale dokázal puk dostat za čáru. V následujícím čase přišlo několik vyloučení, které dostaly do tempa hosty, ale Orli se převaze ubránili a chudý náskok 1:0 udrželi do přestávky.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale zároveň přibylo hrubých chyb na obou stranách, takže byla vidět spousta vyložených šancí. Oba brankáři se však činili a ujala se až ve třiatřicáté minutě střela Petra Slováka, který se ujal puku poté, co Čintalova rána na branku neprošla, a propálil Smolku. Další góly jsme ve druhé části neviděli, a tak byl zápas před třetí třetinou stále otevřený.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu, jako ta druhá, ale tentokrát to byli Orli, kdo se radoval z gólu. Domácí si nejprve vynutili přesilovku, ve které se do gólové pozice dostal Szajter, ale byl faulován, takže puk za Kubáně nedostal. Na oplátku Orli dostali možnost hrát proti třem a toho se ujali s chutí. Trvalo jen pár sekund a pracovitý Marek Badžo rozvlnil hostující síť. Domácí gól nakopl a vytvořili si další šance. Téměř jistý gól vzal Kubáň z hole Pavli Michálkovi, jehož dorážku do prázdné klece vyrazil pouze hrotem lapačky. Branka by dodala Orlům potřebný klid, ale nestalo se tak a museli se o vítězství prát v závěrečné powerplay proti šesti bruslařům soupeře. Frýdek si vytvořil tlak, ale domácím se podařilo jej ubránit. Naopak mohl ještě do prázdné branky pečetit opět Michálek, ale tentokrát mu gól sebral Petr Prokop, který jeho střelu do nekryté klece v poslední chvíli srazil holí do rohu. Na další frýdecký tlak však už čas nezbýval a Orli se mohli radovat z druhé výhry v letošní přípravě.