MDO: Dorostenci v derby nadělili Karviné devět gólů!

Tomáš Salamon, 12.10.2015 Předchozí víkend měli naši dorostenci volno, a tak měli k dispozici dost času na to, aby hodili za hlavu čtyři nevydařená utkání. To se povedlo znaměnitě a tuto sobotu rozstříleli Karvinou 9:4. Po pěti minutách sice prohrávali 0:2, ale poté už bylo na ledě jen jedno družstvo. Mimořádně se dařilo nové posily Dariuszi Dampsovi, který čtyři góly dal a na dva přihrál. Produktivní byl i Břetislav Jančar (3+2).

10.10.2015

HC Orlová - HK Baník Karviná 9:4 (1:2,5:0,3:2)

Branky a nahrávky: 11. Damps (Čempel), 21. Jančar (Damps), 30. Jančar (Damps), 31: Vjačka, 32. Damps (Jeziak), 34. Jančar, 41. Damps (Jančar), 50. Damps (Jančar, Čempel), 59. Tčálek - 4. Jilich (Chmeil, Kanaloš), 5. Hladil (Bogar), 45. Jilich, 49. Hladil (Jilich, Kanaloš). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:2, 7:2,7:4,9:4.
Orlová: Krajčiřík (Piekar) - Machaczek, Benda, Jeziak - Jančar, Malysz, Kaleta, Plánka, Vjačka, Trčálek, Čempel, Janík, Makovec, Damps
Karviná: Zsibrita (32. Klimek) - Popek, Hladil, Sezoiszková, Bogar, Králík, Pajunk, Kanaloš, Rozbroj, Chmiel, Jilich, Krul

Martin Honsa, Orlová: Začátek utkání jsme měli opět katastrofální, i když jsem na to hráče před utkáním opět upozorňoval. Důležité bylo, že jsme ještě stihli snížit v první třetině na 1:2. Vstup do druhé třetiny už byl úplně jiný, a po celou tuto třetinu jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Závěrečná třetina byla opět laksní, jako by si hráči mysleli, že mají výhru jistou. Nakonec jsme přeci jenom nedovolili soupeři výsledek zdramatizovat, ikdyž to v průběhu poslední třetiny vůbec nevypadalo.